Козяче молоко для дітей: користь та рекомендації щодо вживання

козье молоко для детей

Якщо доросла людина при непереносимості лактози може відмовитися від них або знайти заміну – то дитина без молока та молочних продуктів ризикує не отримувати важливих для розвитку організму речовин.

Чим краще для дітей козяче молоко порівняно з коров’ячим

Твердження, що козяче молоко набагато корисніше за коров’яче – правильне. Такий вид молока легше засвоюється, рідше спричиняє алергічну реакцію — і це перевірено на практиці.

Козяче молоко помітно «виграє» проти коров’ячого:

  • Регулює мінеральний обмін, сприяє нормалізації метаболізму в дітей віком.
  • Містить більше жирів, кальцію, вітамінів.
  • Легше засвоюється у дитячому віці.
  • У козячому молоці міститься більше вітаміну А, магнію та калію – так необхідного для становлення кістково-м’язової, нервової та інших систем дитячого організму. Дефіцит цих вітамінів та мінералів може призвести до затримки росту та розумового розвитку дитини.
  • У такому молоці менше глобули (жирові кульки), ніж у інших видах. Тому воно легше засвоюється дітьми та знижує ризики виникнення алергій.
  • У його складі міститься набагато менше фракцій білка казеїну на відміну від коров’ячого молока (а ця фракція білка найчастіше викликає алергію у дітей).

Користь такого молока в раціоні харчування дітей виражається також і в тому, що після його використання підвищується фізична витривалість. Маля менше втомлюється, може дізнатися більше цікавого та корисного в період неспання.

Чим корисне козяче молоко? Воно не лише насичує організм вітамінами та мінералами, а й сприяє зміцненню імунітету та покращенню роботи шлунково-кишкового тракту у дітей.

З якого віку та як правильно давати козяче молоко

Козяче молоко, також як і коров’яче та інші види, рекомендують давати малюкам після 1 року. Це з високими ризиками розвитку анемії. У цей період травна система дитини починає краще справлятися з перетравленням білків та жирів, що містяться у козячому молоці. Але в ньому також міститься мало фолієвої кислоти та багато кальцію при високій калорійності (що може спричинити порушення всмоктування заліза у малюків до року).

Його необхідно кип’ятити і розбавляти кип’яченою водою у пропорції 1 частина молока та 3 частини води. Починати прикорм можна з|із| 1 чайної ложки напою, поступово доводячи його кількість до 100 г на день.

Педіатри радять давати дітям козяче молоко залежно від віку у різних кількостях:

  • До року лише як основа для приготування молочної страви.
  • Від року до 3 років – на день по 200 мл на день.
  • Від 3 років і більше – можна давати двічі на день за такою порцією.

При введенні нового продукту педіатри попереджають про те, що козяче молоко може викликати у дитини алергічні реакції, тому важливо стежити за станом дітей і проконсультуватися перед цим з дитячим лікарем. Козяче молоко для дітей – це не тільки корисний, а й смачний продукт, який за умови правильного вживання стане цінним доповненням до дитячого раціону.