Чи можна ходити до гінеколога під час менструації?

гинеколог во время месячных

Кожній жінці, особливо дітородного віку, рекомендується щороку відвідувати лікаря-гінеколога для своєчасного виявлення хвороб репродуктивної сфери. Іноді такий огляд посідає дні менструації. Тоді виникає резонне питання: чи можна йти до гінеколога із місячними? Чи варто приходити гінекологічний огляд під час менструації?

Нюанси огляду у гінеколога під час місячних

Плановий огляд на гінекологічному кріслі при відвідуванні гінеколога включає оцінку стану статевих органів, взяття мазків, інших аналізів і маніпуляцій. Однак без особливих причин і скарг йти на гінекологічний огляд у ці дні не варто, тому що матка та інші органи змінюють положення та злегка набрякають. У цей період виділення рясні та непрозорі, а використання металевих інструментів для огляду може травмувати чутливу слизову оболонку статевих шляхів.

Є й інші обмеження щодо низки обстежень, взяття мазків та інших маніпуляцій при менструації. Наприклад, деякі гінекологічні процедури, такі як діагностика захворювань та здавання аналізів, можуть бути відкладені до закінчення менструації.

Коли можна піти до гінеколога із місячними?

При цьому похід до гінеколога під час місячних не рекомендується відкладати, якщо виникають такі ситуації:

  • При підозрі на маткову кровотечу, якщо менструація не припиняється понад 1,5-2 тижні;
  • При встановленні внутрішньоматкової спіралі;
  • Якщо менструація розпочалася безпосередньо перед прийомом лікаря. У цьому випадку гінекологічний огляд можна провести, але можливі обмеження на деякі види діагностики та здачу аналізів;
  • При тягнучому або ріжучому болі внизу живота;
  • При проходженні процедури ЕКЗ, оскільки деякі маніпуляції виконуються саме під час менструації.

Не варто відкладати візит до гінеколога навіть під час менструації, якщо жінку турбують смердючі виділення, каламутний слиз із прожилками, сирні виділення білого кольору або інші серйозні скарги на стан статевих органів.

Який день обрати для візиту до гінеколога?

При плановому профілактичному візиті до гінеколога правильно вибрати день у першій половині циклу – це 5-9 дні менструального циклу. У цей час кров’яні виділення вже закінчилися, а шийка матки відрізняється оптимальною для дослідження структурою. Тому можна отримати максимально точну картину стану статевих органів. Однак є випадки, коли обстеження проводиться в інші дні циклу, наприклад, якщо слід відстежити овуляцію.

Отже, на запитання «чи можна сходити до гінеколога з місячними?» – Відповідь: можна. Але якщо огляд заплановано заздалегідь і немає серйозних приводів для занепокоєння, жінці краще дочекатися закінчення критичних днів. Якщо є підозри на патологічні процеси чи інші захворювання, гінекологічний огляд необхідно пройти негайно.

Під час огляду жінки на гінекологічному кріслі лікар-гінеколог зможе побачити повну картину стану статевих органів та виявити патології. При менструації це буде важко, і загальна картина патологій може бути неточною.