У повсякденній метушні та мирських справах істинно віруючий християнин не повинен забувати відвідувати храм. Молитва у храмі – не те, що вдома. Той, хто молиться в храмі, не тільки молиться сам, але й перебуває в атмосфері молитви.
Чому так важливо ходити до церкви?
Існує незаперечний незримий взаємозв’язок між щотижневим відвідуванням церкви та позитивними поворотами та рішеннями у своїй долі. Ретельне відвідування православного храму може мати позитивний вплив на душу, можливість взяти участь у процесі благодаті та спонукає один одного до любові та добрих справ. Саме в православному храмі людина почувається наповненою любов’ю та Божою благодаттю.
Чи можна вагітною до храму? Вагітність – дивовижний час у житті жінки для зосередження на своєму духовному житті. Виношування малюка та очікування його появи на світ – це неймовірно прекрасне благословення Боже у житті майбутньої мами.
Слід зазначити, що вагітність не обмежує духовне життя жінки і не є перепоною для відвідування храму та молитви, участі у Церковних Таїнствах. Церква та вагітність пов’язані особливими духовними узами.
Існують навіть думки про те, що вагітним нібито не можна ходити до церкви. Але священики твердо говорять про те, що жодних заборон та обмежень на відвідування храму для вагітних не існує. Винятком може бути погане фізичне самопочуття та рекомендація суворого постільного режиму.
Чи можна вагітним ставити свічки у церкві?
У Церкві для вагітних є послаблення: майбутнім мамам благословляють менш суворо постити, а в деяких випадках зовсім скасовують тілесний піст. Під час служби вагітна жінка у храмі може сісти на лаву та молитися сидячи. На останніх термінах вагітності жінкам рекомендують приходити з близькою людиною для супроводу, у будь-яких випадках не соромитися звертатися за допомогою до парафіян.
Існуючи забобони, що вагітним не можна відвідувати церкву, спростовується одним безперечним фактом: у храмах є ікона Пресвятої Богородиці «Помічниця під час пологів», якій моляться про благополучний дозвіл від тягаря. Їй моляться вагітні жінки, просячи у Богородиці легкої допомоги без ускладнень і ризиків для малюка і мами.
Чи можна вагітним причащатися? Вагітна може бути присутня і на Таїнстві Хрещення власних дітей. Православна Церква твердо спростовує міфи: вагітною до храму не лише можна, а й треба ходити. Регулярне відвідування служби, молитви, участь у Таїнствах та причастя допоможуть майбутній мамі духовно зміцніти і отримати Божу допомогу у такий важливий період життя.
Що не можна робити вагітним у церкві? Вагітним не заборонено відвідувати храм, ставити свічки, молитися та причащатися, проте майбутні мами мають враховувати своє самопочуття. Якщо жінці стає погано, потрібно сісти, вийти на свіже повітря або попросити про допомогу. Головне — зберегти молитовний настрій і довіритись Божому промислу.