З настанням холодів на полицях супермаркетів можна буде побачити фрукти яскравого сонячного кольору, які називають хурмою. Вживаючи їх у їжу, ми поповнюємо свій організм корисними речовинами, які у ній. Відомо, що вміст харчових волокон та вітамінів у цьому заморському фрукті у кілька разів більший, ніж у яблуках.
Чим корисний цей екзотичний фрукт?
Користь для очей. Одним із найкорисніших складових хурми є речовина, що сприяє гостроті зору та перешкоджає процесам старіння очей. Воно називається бета-каротином.
Захист для легень Той же бета-каротин незамінний і для органів дихання. Він допомагає запобігти появі таких неприємних і небезпечних хвороб, як бронхіт та пневмонія.
Зміцнює серце. Завдяки тому, що у складі плода знаходиться багато калію, вживання його сприяє зміцненню серцевого м’яза та стінок судин. Люди, які часто їдять хурму, менше страждають від гіпертонії.
Користь для кишківника. Хурма має сильну в’яжучу дію, тому вона незамінна, коли людина страждає від розладу кишечника. Крім того, може допомогти при шлункових болях.
Допоможе ниркам. Хурма – ефективний засіб для лікування захворювань нирок та сечового міхура. Вона містить у собі велику кількість магній, завдяки якому з організму виводяться солі натрію. Магній сприяє розвантаженню нирок.
Допоможе впоратися з анемією. Хурма має унікальний склад, що містить практично всі корисні мікроелементи та вітаміни, тому є ефективним засобом у боротьбі з анемією.
Позбавить болю в горлі. Помаранчевий плід містить у собі багато вітаміну А та аскорбінової кислоти. Під час сезонних застуд регулярне вживання цього фрукту сприятиме зміцненню імунної системи організму. А якщо від застуди вберегтися не вдалося, то хворе горло можна полоскати соком, розведеним кип’яченою водою.
Допоможе впоратися з депресією. У цьому фрукті міститься магній, який сприяє зміцненню нервової системи, а фруктоза та глюкоза забезпечать вас добрим настроєм.
Як вибрати хурму?
Вибираючи плоди хурми, зверніть увагу на її зовнішній вигляд. Плід повинен мати смужки на шкірці, чим їх більше, тим хурма солодша. Шкірка хурми повинна відрізнятися твердістю, а м’якуш повинен мати напіврідку консистенцію. Від стиглого плоду користь буде максимальною. Якщо хурма має терпкий смак, його можна легко позбутися, потримавши фрукт дванадцять годин у морозильній камері. Пам’ятайте, що цукор у складі хурми становить четверту частину від загальної маси плода, тому вживати діабетикам не рекомендується.