Любов і закоханість такі схожі за звучанням слова, але такі різні за значенням. Нерідко, буває так, що люди зустрілися, покохали один одного, одружилися, у них з’явилися діти, а через якийсь час вона раптом розуміють, що кохання пройшло. Чи це зовсім не кохання було, просто закоханість підкріплена загальними турботами? Як визначити цю тонку грань між справжнім, щирим та глибоким почуттям та легким ейфоричним помутнінням свідомості. Докладно у тому, чим відрізняється любов від закоханості.
Кохання – це почуття
Справжнє, щире кохання – це досить сильне почуття. Це величезна робота над собою, своєю свідомістю та стосунками. Люди, що люблять один одного, намагаються зберегти це прекрасне почуття і відчуття. Планують перспективні, спільні плани та намагаються проводити разом максимум часу. Здавалося б, і в чому відмінність від закоханості? Адже всі ці емоції притаманні цьому ейфоричному стану.
Закоханість – це емоції
Стан закоханості супроводжується повною свободою та відчуттям невагомості. Не хочеться ні до чого прагне щось робити, а просто дивитися в улюблені очі навпроти, максимум перериваючись на моргання. У стані закоханості образ об’єкта бажання ідеалізується і йому приписуються всілякі переваги. Кожна його «неправильна» в рамках суспільства поведінка буде виправдана і навіть підтримана.
Кохання та закоханість відмінності
- Кохання – це зріле почуття, закоханість в основному зумовлена тваринним походженням людини;
- Для закоханості секс стоїть на першому місці, у коханні він не відіграє такого значення;
- Закоханість — це лише захоплення певного моменту, яка може тривати навіть кілька років. За кохання захоплення пропадає, залишиться тільки почуття;
- Любов заповнює людину зсередини, при тому як закоханість супроводжується повною самотністю, яка і породжує прагнення бути поруч із людиною якнайбільше і частіше, щоб приглушити це відчуття;
- Закоханості притаманні рожеві окуляри, у коханні недоліки людини приймаються.
Комусь для створення сім’ї цілком достатньо почуття закоханості. Але потім, за кілька років люди розлучаються, іноді з почуттям дикої ненависті один до одного. Настільки безладне ставлення до своїх почуттів, тягне за собою масу негативних наслідків: відчуття самотності, глибоке розчарування, встановлення бар’єрів для подальших відносин і найголовніше, якщо в парі з’явилися діти, розлучення завжди відкладається на них важким психологічним переживанням.
Будьте уважнішими до своїх емоцій та почуттів. Не приймайте серйозних рішень у стані ейфорії та не лякайтеся сильного напору справжнього почуття. Тепер ви знаєте, як відрізнити кохання від закоханості.