Мучить спрага? З’ясовуємо причини! Топ-3

Мучает жажда? Выясняем причины! Топ-3

Літо в розпалі, температура на вулиці часто перевищує +30. Багатьом знайома ситуація, коли дуже хочеться пити: п’єш склянку води за склянкою, а спрага не відступає. Враховуючи літню спеку, від якої страждає організм, спрага – цілком природне явище. Так само нормально, коли спрага з’являється внаслідок споживання копчених, солоних продуктів. Необхідність поповнити водний баланс природним чином виникає після того, як ми відвідали сауну або лазню, де добре пропотіли. Відчуття сухості у роті переслідує і багатьох любителів застіль після надмірного вживання алкогольних напоїв.

Це найпоширеніші та природні причини, через які ми з вами можемо відчувати сильне почуття спраги. Проте буває, що спрага може свідчити про наявність у людини серйозних захворювань. При цьому спрага мучить людину постійно. Про які захворювання може йтися? Спробуємо розібратися в цьому.
Існує чотири найбільш ймовірні причини постійної спраги.

Жага через цукровий діабет

Сильне постійне відчуття спраги – тривожний дзвіночок, оскільки цей стан може бути симптомом такого серйозного захворювання, як цукровий діабет. За наявності цього захворювання людині не вдасться подолати спрагу завдяки рясним питтям, оскільки рідина не затримується в організмі і людина змушена часто відвідувати вбиральню. Крім сильної спраги, діабетики страждають на запаморочення. Ще одним тривожним симптомом, що свідчить про наявність діабету, є раптова втрата ваги або її збільшення. Якщо ви спостерігаєте у себе всі ці симптоми, обов’язково здайтеся лікарю.

Жага – симптом хвороби паращитовидних залоз

Постійна спрага спостерігається у людей, які страждають на гіперпаратиреоз. Крім відчуття спраги, у людини, яка страждає на таке захворювання, спостерігаються й інші неприємні симптоми: біль у кістках, м’язова слабкість, погіршення пам’яті, ниркові кольки, підвищена стомлюваність. Якщо ви помітили у себе ці симптоми, то поспішите з’явитися ендокринологу.

Жага через медикаменти

Ми можемо страждати від спраги, коли хворіємо та приймаємо ліки. Деякі медикаментозні препарати, наприклад, антибіотики або сечогінні засоби, здатні спровокувати у пацієнта затримання в організмі рідини. Тому прийом деяких лікарських препаратів супроводжується неприємним відчуттям сухості в роті. Що робити? Необхідно терміново звернутися до свого лікаря і розповісти йому про неприємні побічні ефекти, щоб він міг скоригувати лікування.