Паста Амосова: рецепт, склад, як приготувати та як приймати з медом

паста амосова

Паста Амосова – це корисна вітамінна суміш, що включає горіхи, мед, сухофрукти та свіжий лимон. Вона зміцнює імунітет, покращує роботу серця та насичує організм важливими мікроелементами. Щоб приготувати її вдома, знадобляться інжир, родзинки, курага та чорнослив без кісточок.

Перед тим, як приступити до приготування, необхідно ретельно підібрати продукти. Щоб паста Амосова вийшла насиченою вітамінами, потрібно вибрати не надто рідкий мед. Найкраще для цих цілей підходить гречаний або липовий мед. При виборі сухофруктів краще купити ті, які мають нейтральний або злегка виражений запах.

Важливо, щоб чорнослив був сушеним, а чи не підкопченим. Цедра лимона має бути цілою і без пошкоджень. Якщо у вас є лише густий мед, його необхідно заздалегідь розтопити на водяній бані. Краще брати неочищені горіхи та почистити їх самостійно.

Паста Амосова: рецепт приготування

Існує кілька способів приготування пасти Амосова. Класичний варіант включає обробку інгредієнтів та змішування їх у необхідних пропорціях.

  1. Підготовка сухофруктів. Для початку необхідно обробити сухофрукти, позбавившись олій і консервантів, якими виробники часто обробляють продукцію. Їх необхідно ретельно промити теплою водою, після чого покласти в друшляк і ошпарити окропом. Потім сухофрукти потрібно перекласти в миску та залити гарячою водою. Вони повинні наполягати протягом 3-4 годин.
  2. Обробка горіхів. Якщо ви не кололи самостійно волоські горіхи, а придбали їх, їх також потрібно ошпарити гарячою водою. Залишки вологи необхідно струсити через друшляк і добре протерти продукт за допомогою вологого рушника. Воно допоможе ввібрати рідину, що залишилася, яка здатна викликати раннє псування продуктів.
  3. Подрібнення інгредієнтів. Необхідно злити воду з набряклих сухофруктів, а потім ретельно обтерти їх паперовим рушником. Візьміть м’ясорубку та встановіть на неї невеликі або середні ґрати. Використовуйте її для прокручування продуктів у миску.
  4. Підготовка лимона. Візьміть лимон і добре промийте окропом, після чого обсушіть. Краще також використовувати соду та щітку. Це потрібно зробити з тієї причини, що лимон може бути покритий тонким шаром воску, який перешкоджає його псуванню. Продукт необхідно розрізати на невеликі скибочки, дістати кісточки, але залишити шкірку. Лимон необхідно покласти в м’ясорубку і прокрутити разом із шкіркою. Отриману масу потрібно викласти до решти сухофруктів.
  5. Додавання меду. Додайте рідкий мед, після чого перемішайте масу. Її потрібно розкласти чистими баночками і поставити в холодильник.

Як приймати пасту Амосова

Готова паста Амосова з медом має безліч корисних властивостей, але важливо знати, як правильно її вживати. Оптимальне дозування – 1-2 столові ложки на день, бажано вранці натще або за 30 хвилин до їди. Це дозволить організму краще засвоювати всі вітаміни та мікроелементи.

Паста Амосова: склад та зберігання

Склад пасти Амосова повністю натуральний і включає:

  • волоські горіхи;
  • курагу;
  • чорнослив;
  • родзинки;
  • інжир;
  • лимон зі шкіркою;
  • натуральний мед.

Зберігати пасту Амосова слід у холодильнику у скляній банці. Вона зберігає свої властивості до двох місяців, але найкраще використати її протягом 3-4 тижнів.

Пасту можна їсти одразу після приготування, але найкращий ефект вона дає після кількох діб наполягання. Такий продукт відмінно підходить для підтримки імунітету, покращення стану судин та зміцнення організму в цілому.