Від втрати волосся страждають не лише представники сильної статі, а й жінки. Що робити від облисіння у жінок? Делікатна проблема або, висловлюючись медичною мовою, алопеція може принести багато психологічних страждань до депресії, яка може ще більше посилити ситуацію. Чому у жінок з’являється лисина? Причини можуть бути різними, але що раніше жінка звернеться до трихолога, то більше шансів відновити шевелюру. Лікар проведе діагностику, визначить фактори випадання та призначить ефективне лікування.
Причини облисіння
Головний симптом, який повинен насторожити жінку, – це рясне випадіння волосся. Коли на гребінці залишається 50-100 волосків, це вважається нормою. Якщо їх кількість понад 500 і від, доводиться говорити про патології. Чому у жінок з’являється лисина? Причини можуть містити:
- Тривале перебування у стані стресу;
- Перенесені інфекції;
- Спадковість;
- Хронічні захворювання;
- опромінення;
- Настання менопаузи;
- Погану екологію;
- Жорстку дієту;
- Нестача вітамінів в організмі;
- Післяпологову депресію.
Одним із проявів жіночого облисіння вважається сезонність загострення хвороби в осінній період та стадія ремісії навесні та влітку.
Чим мазати залисини у жінок?
Фахівець може призначити зовнішні засоби від облисіння у жінок : спиртові лосьйони, мазі, лікувальні бальзами. Чим мазати залисини у жінок? Ефективно працюють маски на основі стручкового перцю та гірчичного порошку. Після нанесення таких засобів відбувається подразнюючий ефект, посилюється приплив крові до фолікулів. Маску наносять на голову, через півгодини змивають теплою водою. Оптимальна частота процедур – раз на 10 днів протягом двох місяців.
Проте дратівливі засоби мають побічні ефекти. Їх не можна застосовувати при глаукомі, цукровому діабеті та підвищеному тиску. При частому нанесенні масок з агресивними компонентами може статися зворотний ефект – волосся почне випадати ще більше.
Після здачі необхідних аналізів та визначення стадії облисіння у жінок трихолог може призначити медикаментозну терапію гормональними кремами та мазями: “Генеролон”, “Флуцинар”, “Алерана”, “Локоїд”. Засоби наносять на волосся та залисини у жінок за призначеною схемою.
Добре доповнюють терапію народні методи: відвари лопуха, ромашки, чистотілу.
Методи лікування облисіння у жінок
При алопеції, крім мазей і бальзамів, трихолог може призначити таблетки, внутрішньошкірні ін’єкції, фізіопроцедури. До комплексної терапії можуть входити:
- Протигрибкові засоби;
- Ноотропи;
- седативні препарати;
- Плазмоліфтінг;
- Мезотерапія;
- Кріомасаж.
Що робити від облисіння у жінок? Відновлення волосся потребує комплексного підходу. Вживання вітамінно-мінеральних комплексів, БАДів, а також застосування засобів для догляду з натуральним складом допоможуть прискорити процес.
За раннього звернення до фахівця жіноче облисіння успішно лікується. Головне – не запускати проблему, адже чим раніше розпочато лікування, тим вищий шанс зберегти густоту волосся.