Масаж сухою щіткою – нескладна і швидка процедура, яка допоможе упорядкувати тіло. Її проведення не потребує особливих навичок, зате ефект від масажних маніпуляцій настає швидко, а тримається довго за мінімум витрат за часом і фінансами.
Що являє собою сухий масаж щіткою
Масаж сухою щіткою – процедура, при якій суху шкіру тіла масажують щіткою із спеціальною щетиною. Для неї не потрібен крем чи олія, як при звичайному масажі.
За допомогою масажу сухою щіткою можна позбавитися целюліту, підвищити пружність і тонус м’язів тіла. Крім того, техніка сухого масажу сприяє покращенню мікроциркуляції шкіри та стимулює нервові закінчення.
Користь такого масажу є очевидною:
- Йдуть локальні набряки і краще виводиться зайва рідина;
- Шкіра вирівнюється;
- Поліпшується мікроциркуляція шкіри;
- Стимулюються нервові закінчення;
- Покращує лімфатичну систему, має антицелюлітний ефект.
Чи можна сухою щіткою прибрати целюліт? Відгуки підтверджують, що регулярне застосування техніки сухого масажу допомагає помітно скоротити прояви «апельсинової кірки», особливо у поєднанні з фізичними навантаженнями та правильним харчуванням.
Яка щітка підійде для масажу, як і скільки сеансів робити
Для сухого масажу щіткою підійде далеко не кожна щітка, її потрібно вибрати за такими критеріями:
- З натуральної щетини з бамбука, кактусу, кабаної щетини або інших матеріалів;
- з короткою ручкою (краще взагалі без неї);
- Краще відразу придбати 2 щітки – одну з м’якшою, другу – з жорсткішою щетиною;
- Форма та розмір щетинок значення не мають.
Вироби з ворсом з кактусу тампіко відлущуватимуть інтенсивніше.
Окремо варто розповісти про особливості техніки сухого масажу: обов’язково його проводять по сухому тілу перед прийомом водних процедур.
Рекомендують масажувати тіло завжди знизу вгору для кращого відтоку крові, навпаки, робити не можна — так можна тільки нашкодити. Допустимо рухатися щіткою по спіралі або здійснювати прямі рухи, по кожній ділянці 3-4 рази краще пройти кілька разів.
Спочатку починати зі стоп, потім вище – до гомілки, колін, сідниць та стегон, потім – живіт. Боки теж потрібно не забути помасажувати, на закінчення провести щіткою по руках (область грудей масажу не піддавати).
Найкращий час для сухого масажу щіткою – ранок, він має тонізуючий і підбадьорливий ефект. Виконувати масаж увечері теж не заборонено, але бажано за 1-2 години до сну.
На опрацювання всіх зон сухою щіткою потрібно зазвичай 10-15 хвилин: новачкам радять починати з 5 хвилин масажу, поступово збільшуючи тривалість сеансу.
Як робити масаж щіткою для отримання максимального ефекту?
Спочатку рекомендується користуватися щіткою з більш м’якою щетиною, щоб не травмувати чутливу шкіру. Через кілька процедур можна перейти на щітку із жорсткою щетиною.
Перед проведенням сухого масажу щіткою важливо переконатися, що немає протипоказань до процедури. Для консультації зручно відвідати лікаря-дерматолога чи флеболога.
Відгуки користувачів свідчать, що техніка сухого масажу допомагає не лише покращити стан шкіри, а й підвищити загальний тонус організму, зробити шкіру гладкою та підтягнутою. Це проста, але ефективна процедура, яка дає видимі результати після кількох тижнів регулярного застосування.