Для будь-якої жінки в усі часи волосся було предметом гордості та краси.
Довгі Коси носили незаміжні жінки та невинні. Тьмяні та недоглянуті пасма були ознакою бідності та хворобливості. І в наш час брудна і неохайна голова може відштовхнути навіть від найпекучішої красуні, незважаючи на макіяж та дорожнечу одягу.
Найголовнішим індикатором здоров’я людини, поряд зі шкірою та нігтями, як і раніше, залишається волосся. Тьмяні та неживі говорять про нестачу вітамінів та мінеральних речовин. Випадання та відсутність належного блиску можуть також вказувати на наявність серйозних захворювань. Тому для підтримки блиску та краси волосся потрібно стежити за станом всього організму цілком. Правильне харчування, відсутність нікотинової та алкогольної складової, активний спосіб життя збережуть волосся блискучим і шовковистим.
Догляд за волоссям
Зміст шкіри голови та волосся у чистоті – це перше правило гарного догляду. Благо дефіциту миючих і косметичних засобів, що доглядають, в даний момент на полицях магазинів давно немає.
Для вибору відповідного шампуню та кондиціонера достатньо знати тип шкіри голови, і чітко використовувати ці знання на практиці. Навряд чи вдасться забезпечити потрібну чистоту жирному волоссю, вимивши його з шампунем, що містить велику кількість зволожуючих компонентів.
Правила догляду за жирним волоссям
Більшість людей на нашій планеті володарі жирного волосся. Це не тільки приносить масу незручностей, а й забирає купу часу. Вони вимагають постійного та ретельного миття. Раніше вважалося, що можна привчити голову до частого миття чи навпаки. Але насправді це виявилося черговим міфом. Окрім неохайного вигляду і лупи немита голова не може порадувати нічим.
Правила миття жирного волосся
Для жирного типу шкіри голови підходить миття теплою водою без втирання шампуню. Інакше такий несвідомий масаж може призвести до збільшення вироблення секрету сальними залозами. Торкати голову взагалі варто рідше. Так вона довше збереже охайний вигляд. Ополіскувати можна слабким розчином з лимоном або оцтом. Це допоможе підсушити шкіру голови. Ополіскують голову злегка теплою водою.
З народних засобів, для зменшення жирності голови дерматологи рекомендують відвари кори дуба, кропиви та лопуха. Маски краще робити із сироватки, кефіру та молока. Вони містять молочну кислоту, корисну для тьмяного і жирного волосся. Від фена при сушінні краще відмовитися.
Тоді жирне волосся довше збереже чистоту і легкість.