Як правильно підібрати вітаміни для різних видів дієт?

Как правильно подобрать витамины для различных видов диет?

Позбавляючись зайвої ваги, людина втрачає корисні речовини. Лікарі радять у цей період часу вживати вітаміни, тільки підбирати їх необхідно правильно залежно від того виду дієти, який вибрали.

Низькокалорійна дієта

Суть цього виду дієти в тому, що вона збалансована за рівнем вуглеводів та білків. 1200 ккал – ось добова калорійність, тому і відбувається втрата ваги.

Людина недоотримує масу вітамінів та життєво важливих мікроелементів при низькокалорійній дієті. Тому для такого виду дієти підійде вітамінно-мінеральний комплекс, що містить понад 50% від усієї добової норми вітамінів та мікроелементів. Як визначити добову норму? Дуже просто. На кожній упаковці вітамінно-мінерального комплексу міститься таблична інформація про те, скільки міліграмів різних вітамінів та мікроелементів міститься у кожній таблетці. Тут же вказано відсоток від добової норми кожного складника. Наприклад, вітамін В12 – у кожній таблетці його міститься 0,003 мг, що становить 100% від добової норми, фолієва кислота – 0,2 мг (100%).

Вуглеводна дієта

У раціоні цього виду дієти переважають злакові. Здебільшого це каші. У менших кількостях – овочеві чи фруктові страви. В організм людини у великій кількості надходить клітковина, це сприяє кращій роботі кишківника та виведенню шлаків з організму.

Хліб, макаронні вироби, бобові, крупи бідні на вітаміни D, В2, В12, пантотенову кислоту, біотин, фосфор, залізо, кальцій, йод, селен, фтор, хром. Вітамінний комплекс, який заповнить їх дефіцит, повинен містити всі елементи, що відсутні, у кількості від 100 до 150% від їх добової норми. У людей, які дотримуються вуглеводної дієти, також спостерігається нестача поліненасичених жирних кислот і білків тваринного походження, тому їм необхідно приймати препарати, що містять такі кислоти (риб’ячий жир).

Дієта білкова

Раціон білкової дієти складається з продуктів, багатих на клітковину і білком. У цьому споживання простих вуглеводів обмежується. Перебуваючи на цій дієті, важливо витримувати питний режим.

Продукти, що містять білок, бідні на калій, магній, вітамін С, молібден, марганець. До складу шуканого мінерально-вітамінного комплексу повинні входити перераховані вище речовини. У більшості білкових продуктів мало харчових волокон, які переважно містяться в їжі рослинного плану, що уповільнює процес виведення шлаків з організму людини. Звісно, ​​у вітамінах ви не знайдете харчових волокон. Вони містяться в біологічно активних добавках, але перш ніж купувати їх, необхідно проконсультуватися з фахівцем.

Монодієта

Суть такого виду дієти полягає в тому, що в їжу переважно вживається один вид продукту: фрукти, овочі, кисломолочні продукти чи каші. Такий тип дієт покликаний швидко знизити вагу на 1-2 кілограми після надмірного вживання їжі у святкові дні. Монодієти використовують як розвантажувальні дні.

Вітамінно-мінеральний комплекс при такій дієті має містити практично весь спектр мікроелементів та вітамінів у кількості 100-150% від добового обсягу.

Голодування

Відсутність їжі крім очищення організму та спалювання жиру призводить до виснаження запасу білка, вітамінів та мікроелементів. Голодування завдає незворотної шкоди здоров’ю, отже проводити цей процес необхідно лише під контролем терапевта чи дієтолога. Адже тільки фахівець може правильно підібрати вітамінно-мінеральний комплекс, що містить не тільки вітаміни груп В, С та Е, а й фолієву, пантотенову кислоти, селен, хром, цинк, L – карнітин та бромелайн, необхідні для підтримки вашого організму!

З їжею можливість отримання достатньої кількості вітамінів та мікроелементів існує тоді, коли наш організм щодня отримуватиме 2000 ккал. Тому навіть за звичайного раціону харчування не відмовляйтеся від прийому вітамінів.