Хорошим господаркам відомо, що для більш тривалого зберігання продуктів необхідно скористатися деякими правилами та порадами. Як правильно розмістити продукти у холодильнику?
1. Перед тим як відкрити холодильник та вибрати місце, яке оптимально підійде вашим продуктам, необхідно зайнятися вибором правильної упаковки. Відомо, що деяким продуктам властиво у вигляді губки поглинати інші аромати, тому можлива така ситуація, що, наприклад, у полуниці у холодильнику з’явиться запах риби. Це призводить до висновку, що до розміщення продуктів у холодильнику вони повинні бути упаковані за допомогою спеціального контейнера, можна також скористатися поліетиленовим пакетом або плівкою, якою обгортають харчові продукти. Також плівкою відмінно зберігається волога продуктів, що сприяє продовженню їх терміну зберігання.
2. Олію, ковбасні продукти та інші жирні харчові товари слід запаковувати за допомогою пергаментного паперу або фольги, а не користуватися лише поліетиленовими пакетами.
3. Молочні продукти повинні знаходитись у скляному або пластиковому контейнері. До того ж для сиру слід використовувати спеціальні паперові пакети, якими забезпечується «дихання» продуктів.
4. Використовувати дверцята для зберігання молока є не найкращим варіантом. Подібний відділ відрізняється тим, що виступає найтеплішим місцем у холодильнику. Це означає, що розміщення на таких полицях сирів, кефіру чи молока є небажаним.
5. Необхідно зазначити, що багато холодильників доповнюються ще й спеціальною полицею, так званою «нульовою камерою». Найчастіше вона є переносною – може бути закріплена над будь-яким місцем. Вона відрізняється своїм температурним режимом, який досягає 0 градусів та забезпечує постійне збереження вологості. Подібний ефект забезпечує тривале зберігання продуктом. Найкраще її використовуватися для продуктів, що швидко псуються, представлених овочами, фруктами, сирами, морепродуктами або м’ясним фаршем.
6. Також важливим моментом є вибір відповідної упаковки та полиці холодильника. При цьому не варто забувати про те, яким продуктам з якими властиве оптимальне поєднання і що використовувати для зберігання овочів, а з якими сумісними продуктами, наприклад, з сиром.
Простий приклад. Сирому м’ясу і рибі не важко «заразити» інші продукти, оскільки вони мають мікроби. Це означає, що вони повинні бути осторонь, не «загрожуючи» іншим продуктам.
7. Необхідно пам’ятати, що овочам та фруктам, як би це не дивно звучало, не слід розташовуватися поблизу під час зберігання, для них слід використовувати різні висувні контейнери. Наприклад, огіркам і зелені не слід розташовуватися біля яблук і груш – вони відрізняються швидким в’яненням і так само стрімко втрачають форму.
8. Які продукти є несумісними для зберігання: салату, винограду та хлібобулочним виробам не слід розміщувати біля риби; сирим стравам біля готових; грейпфрутам, томатам, апельсинам, мандаринам біля бананів; ковбасним виробам біля овочів та фруктів; сирам з фруктами, овочами та копченими продуктами;
9. Слід зазначити, що фахівці не рекомендують поміщати у холодильник консервовані продукти. Йдеться про мариновані огірки, помідори та інші. Це з тим, що банками, у яких перебувають соління, займається зайве велика площа, що забезпечує порушення циркуляції повітряних мас у холодильнику. Подібний ефект спричиняє порушення температурного режиму. Також усім цим солінням не властива примхливість перед температурним режимом, а це означає, що закритим банкам слід розміщувати шафи, або скористайтеся антресолями, але не слід вибирати для них холодильник.
10. Не забувайте про необхідність періодичного очищення холодильника, що дозволить продуктам у ньому зберігатися довше та відрізнятися свіжістю. Також це гарантує відсутність неприємного запаху в холодильнику. Щомісяця потрібно вилучати весь вміст холодильника та займатися вимиванням поличок за допомогою засобу, що використовується для миття посуду.