Як правильно зберігати готівкові долари

как хранить наличные доллары

Грошові накопичення для забезпечення своєї економічної безпеки людям потрібні завжди. В екстрених випадках, наприклад, при втраті роботи, така фінансова подушка допоможе не влізти в борги. У будь-які навіть найнадійніші та спокійні у фінансовому плані часи частину готівки краще зберігати вдома, у так званій «кубишці». Важливо знати, як зберігати долари, щоб уникнути їх псування.

Як і де краще зробити схованку вдома: у чому зберігати паперові долари

Як радять економісти та банкіри, потрібно кошти вкладати у міцні, стійкі валюти. Додатково потрібний певний запас готівки, що називається «на життя». Величина цього запасу має бути не меншою за 2-3-місячний сімейний бюджет. Зрозуміло, що не в кожній родині є така можливість, але прагнути цього треба. З доларами та євро — все простіше, їхня інфляція з’їдає набагато повільніше, а відсотки в банках за ними майже нульові: тож особливого сенсу тримати долари та євро на депозитах немає.

Свої чи чужі, але завжди знайдуться люди, які намагатимуться «прибрати до рук» заощадження «на чорний день». Тому важливо правильно вибрати схованку для доларів.

«Кубишку» для зберігання національної валюти на непередбачений випадок (а краще – доларів) найкраще спорудити, звичайно ж, не під матрацом (у прямому та переносному значенні). Металева тара для зберігання американських монет та банкнот не підійде: будь-який метал при тривалому зберіганні в ємностях з металу окислюється та з’являються плями іржі. Якщо виникає питання, в чому зберігати паперові долари, краще віддати перевагу пластиковим контейнерам, герметичним пакетам або спеціальним сейфам.

Де не потрібно зберігати долари вдома: схованки, які злодії дивляться насамперед

Куди сховати валюту чи інші грошові заощадження – кожен визначає сам. Можна лише вказати місця в приміщеннях, що завжди оглядаються злодіями при проникненні в житло:

  • Книги та книжкові полиці;
  • Матраци та подушки;
  • Бачок унітазу;
  • Кишені одягу у шафах;
  • Кухонне приладдя (баночки з крупами, ящики, коробки на полицях тощо);
  • Полиці з рушниками та білизною;
  • Аудіо- та відеотехніка;
  • Картини, простір за дзеркалами та ін.

Тому краще уникати цих місць зберігання — вигадати простий і неординарний спосіб зберігати долари вдома, щоб не було цвілі та інших ушкоджень. Якщо постає питання — в якій ємності зберігати гроші, краще вибирати пластикову, вона не схильна до корозії і добре захищає від вологи.

Варто вибирати таємне місце так, щоб у разі пожежі чи іншого стихійного лиха можна було швидко витягти їх із схованки. Одне погано – гроші у схованці знецінюються згодом (крім валюти).

І ще один сумний нюанс. Може так статися, що той, хто ховає гроші в сорочці, піде з життя, і де зберігається капітал – спадкоємці навряд чи впізнають. Тому, вибираючи схованку для доларів, варто заздалегідь продумати способи передачі інформації про його місцезнаходження довіреним особам.