Багатьох майбутніх матусь непокоїть питання, як рахувати акушерські тижні вагітності. У цій статті представлено кілька дієвих методів, що дозволяють визначити дату зачаття та дату майбутніх пологів.
Вагітність – це чудова пора в житті кожної жінки, коли вона з нетерпінням чекає на появу свого малюка. Дуже часто виникає двояке відчуття, що час зупинився, а ці тижні так довго тягнуться. Не варто квапити події, оскільки, як відомо, щотижня свого внутрішньоутробного життя малюк невпинно розвивається і видозмінюється. Чимало майбутніх матусь хвилює питання, як вважати тижні вагітності? Швидше за все, це знання необхідне для того, щоб стежити за розвитком своєї дитини ще в утробі.
Що таке тижні вагітності та як їх вважають?
У суспільстві прийнято вважати, що вагітність жінки триває протягом дев’яти місяців, але насправді період виношування малюка, загалом, становить 40 тижнів. Пологи, що трапилися на 38-41 тижні, також вважаються нормальними, оскільки дитина вирішила, що час йому і з батьками познайомитися. Його раннє чи пізнє народження вважається вже патологією та потребує негайних лікарських заходів. Отже, 40 тижнів – це і є дев’ять місяців плюс один акушерський тиждень. Виникає питання, звідки узявся цей «акушерський тиждень»? Справа в тому, що лікарі першим днем вагітності вважають перший день останньої менструації, але всім жінкам достовірно відомо, що зачаття відбутися не могло фізіологічно.
То коли ж відбувається зачаття? У період овуляції, а значить на кілька тижнів пізніше записаного в обмінній картці терміну. Така система була спеціально розроблена, щоб фахівці не плуталися в датах, та й самій «вагітниці» набагато простіше відстежувати внутрішньоутробне становлення свого майбутнього малюка. Саме тому важливо вміти розрізняти акушерські тижні вагітності, кожен з яких має характерні особливості. Сьогодні в інтернеті можна знайти величезну кількість сайтів для майбутніх батьків, де докладно розписано розвиток плоду з барвистими фотографіями «бувалих матусь».
Однак багато жінок не довіряють підрахункам фахівців та наполягають на визначенні більш точного терміну зачаття. Звичайно, причини такої точності можуть бути найрізноманітніші, але сучасна медицина і в цьому питанні йде назустріч майбутнім породіллям. Так, УЗД є тим самим точним клінічним дослідженням, яке дозволяє безпомилково визначити так званий «вік» плода. Так, перша процедура відбувається на 10-13 тижнях вагітності залежно від розпоряджень провідного спеціаліста та самопочуття майбутньої матусі. У більшості випадків термін УЗД та термін, вказаний лікарем, збігаються; і від нього слід вести відлік 40 акушерських тижнів.
Приклад розрахунок тижня вагітності
Якщо ж у першому триместрі не вдалося точно визначити термін вагітності, то це можна буде зробити на другому УЗД, яке належить виконати на 23-27 тижнях вагітності. На цьому дослідженні вже чітко видно вік малюка, його стать, можливі патології та особливості внутрішньоутробного розвитку. Багато матусь навіть знімок УЗД на згадку роблять для сімейного архіву, так би мовити. Дослідженню, оскільки воно також не може дати точну відповідь на питання про день зачаття.
Справа в тому, що УЗД не визначає термін вагітності, скільки з’ясовує відповідність розмірів плоду поставленому «акушерському терміну» вагітності. Наші бабусі знайшли для себе простий спосіб підрахунку, яким багато майбутніх матусь користуються і сьогодні. Так, треба згадати, в який день почалася остання менструація, а потім додати до цієї дати 280 днів, внаслідок чого визначиться день майбутніх пологів. Звісно, лікарі розраховують, що сама вагітність протікає 266 днів; проте, оскільки дата зачаття посідає 14 день менструального циклу, термін вагітності розраховується так: 266+14 = 280 днів.
Будь-який із запропонованих розрахунків дає достовірні результати, тому не варто знову і знову перераховувати термін своєї вагітності. Найкраще цей час присвятити саморозвитку та повноцінному відпочинку, адже, як відомо, майбутній малюк вивчає навколишній світ очима своєї матері. Коли ж прийде час, він з радістю з’явиться на світ і познайомиться зі своїми дбайливими батьками.