Як вибрати рибу?

Как выбрать рыбу

Риба – надзвичайно корисний продукт у раціоні. Однак мало просто правильно приготувати рибу. Перед цим її потрібно правильно вибрати. Особливо актуальним таке вміння буде для мешканців великих міст, де немає рибалок, натомість є армія підготовлених продавців.

Найкращий критерій – жива риба

Це найнадійніший спосіб придбати гарантовано свіжу рибу. Сьогодні у багатьох супермаркетах є акваріуми із живою рибою. Але не завжди виходить навіть за наявності акваріумів вибрати рибу до смаку і доводиться йти на ринок. У разі треба діяти осмислено.

Увага на зябра

Саме зябра є ключовим показником щодо рівня свіжості риби. Яскравість кольору зябер залежить від виду морського чи річкового мешканця. Але так чи інакше, зябра повинні бути червоними. Якщо вони випромінюють не найприємніший запах, якщо зябра втратили колір, стали неживо сірими або чорними, така риба для вживання в їжу не годиться.

Детальніше про запахи

Нюх – не менш корисний інструмент при покупці риби, ніж очі. Хоч би що розповідав вам продавець, більше покладайтеся на свій нюх. Можливо, це видасться дивним, але запах свіжої риби далекий від звичного рибного запаху. Показник свіжості – ледь вловимий морський аромат. Будь-яке різке биття в ніс говорить про те, що період свіжості для даного зразка в минулому.

«Подивіться у вічі»

Очі у риби мають бути чистими. Якщо ж вони навпаки – каламутні – значить термін придатності цього екземпляра давно минув. Не кажучи вже про висохлі або провалилися очі.

Хвіст, луска

Свіжу рибу – це завжди блискуча луска. Причому без слизу. Однак такий критерій як відсутність слизу характерний тільки для морської риби. Для її річкових побратимів можуть бути зроблені винятки.

Пружні форми

У свіжовиловленої риби м’ясо ще не встигло втратити щільність і пружність. Тому несильно натисніть на поверхню вибраного вами екземпляра. Якщо вм’ятина залишилася від пальця, відкладайте цю рибу і дивіться далі.

Вибираємо свіже філе

В принципі, всі критерії тут такі, як і при покупці цілої риби: луска, запах, пружність. Хоча все ж таки краще купувати саме цілу рибу. Деякі хитрі продавці пускають на продаж філе малопридатні екземпляри.

Відморожені

Ще один прийом недобросовісних продавців – продаж риб’ячих тушок з відокремленими головами. Деякі унікуми йдуть ще далі – під виглядом охолодженої риби продають розморожену. Вихід – купувати у перевірених місцях, але й там не втрачати пильності.

Сила заднього розуму

Якщо вже вдома при обробці риби ви помітили, що риб’ячі кістки практично самостійно відокремлюються від кісток, значить, у вашому логічному ланцюгу десь виявилася слабка ланка. У нових екземплярів таких явищ не спостерігається.

У ресторані

Якщо думаєте, що у всіх ресторанах жорстко дотримуються існуючих правил громадського харчування, забудьте про це. Добре, якщо в закладі є вітрина, обкладена льодом, а на ній розкладені риба і морепродукти. Дуже добре, якщо офіціант зможе максимально правдиво розповісти вам історію свіжості цих продуктів. Що стосується суші, то тут можна сказати, напевно: практично вся риба доставляється в суші-бари в замороженому вигляді. Винятки якщо й робляться, то хіба що для лосося.