Як викликати пологові перейми самостійно: можливі ризики

Как вызвать схватки самостоятельно? Возможные риски

У суспільстві міцно закріпився стереотип: пологи це щось, пов’язане з моторошними болями. Чи це так? Насправді, дуже багато залежить від способу життя та готовності до пологів самої породіллі. Як полегшити біль під час переймів, і чи може процес дітонародження бути практично безболісним?

Звичайна вагітність триває приблизно 40 тижнів. Однак при цьому, в нормі пологи можуть відбутися у проміжок часу між 38 та 42 тижнями (багато залежить від тривалості місячного циклу у жінки). І якщо дитина почувається нормально (це можна з’ясувати за допомогою апарату КТГ, а за потреби — УЗД з допплером), то турбуватися нема про що. Вагітною ще ніхто не залишився.

Чи можна самостійно викликати сутички?

Але що робити, якщо година Х не настає, а народити найближчим часом потрібно — з якихось причин? Адже все-таки медикаментозна стимуляція загрожує ускладнення для дитини. Як викликати перейми самостійно? При неускладненій вагітності може допомогти “мужетерапія” – тобто фізична близькість (у спермі є простагландин, який допомагає розм’якшити шийку матки та підготувати її до пологів) або стимуляція сосків. А найрадикальніший засіб, до якого вдаються у крайніх випадках і лише під контролем лікаря – спеціальний «акушерський» коктейль: 100 г абрикосового соку, 50 г касторки та 40 г горілки. Головне — не перестаратися, щоби пологи не стали стрімкими (що шкідливо і для породіллі, і для її дитини).

Ще до пологів краще дізнатися, як полегшити біль при переймах. Взагалі, краще відвідувати спеціальні курси з підготовки до пологів. Там зазвичай розповідають і про те, як знизити болючі відчуття при переймах, у тому числі — про різні техніки дихання залежно від стадії родового процесу. На одному етапі може допомогти дихання “свічкою”, на іншому (у потужний період) – “собачкою”. . . Під час переймів велике полегшення приносить, якщо мукати чи співати. Тут вже кому більше підійде.

Як зрозуміти, що перейми почалися?

Але чи можна бути впевненою, що це справжні пологи? Як дізнатися, що почалися перейми, а не «треніки», не скорочення Брекстона-Хікса (які багато жінок періодично відчувають ще з середини вагітності)? Є простий, але ефективний спосіб: набрати у ванну чистої теплої води і сісти туди. Хибні сутички у водній стихії зійдуть нанівець, а справжні лише посиляться. До речі, тепла ванна — один із способів стимуляції пологів, що сприяє також більш швидкому переходу в активну фазу.

Це не всі способи. Дізнатися, як відрізнити хибні перейми від справжніх, можна за допомогою підрахунку їхньої тривалості та проміжків між ними. Найлегше зробити це за допомогою спеціального калькулятора, який можна знайти в Інтернеті. Зазвичай потрібно натиснути кнопку на екрані на початку і в кінці сутички, а програма сама зробить необхідні обчислення.

Як поводитися під час переймів?

Але ось виявляється, що пологи дійсно почалися. Як поводитися при переймах? На будь-якій стадії пологів основний принцип: вміти розслабити м’язи, відключити мозок і зосередитися на тому, що відбувається, слухаючись свого тіла. Не боятись і не думати «а раптом». Страх блокує м’язи шийки матки, заважаючи їй розкритися і відповідно затягуючи процес. А кричати під час пологів — отже, перекривати кисень малюкові. Взагалі, думки про дитину, про те, що вона відчуває, як просувається до виходу, про швидку зустріч із нею суттєво полегшують родовий процес.

Один з основних факторів успішних природних пологів без болю – здоровий спосіб життя та позитивний настрій майбутньої матері. Коли вона залізобетонно впевнена, що все пройде, як треба, і зі свого боку докладає для цього зусилля, то воно так і буде.