Відпочинок на природі загрожує укусами різних літаючих, стрибаючих та повзаючих тварин, які активізуються з першими променями сонця. Як себе захистити?
Комарі
Вони активні все літо, особливо напередодні дощу. На місці комариного укусу утворюється почервоніння, що свербить, і незначний набряк. В цьому випадку достатньо обробити шкіру протиалергенною маззю. Якщо її не виявилося під рукою, допоможе сік лимона, свіже листя м’яти чи подорожника. Однак існує категорія людей, організм яких дуже чутливий до комариної слини. За наявності таких ознак важливо вчасно прийняти антигістамінний препарат.
Порада: плануючи виїзд на природу, подбайте про наявність спрею-репеленту або фумігатора.
Оси та бджоли
Найбільшої чисельності ці комахи досягають у липні-серпні, у цей період вони ще й найбільш агресивні.
Оси та бджоли можуть забратися в кишеню, взуття, під одяг і вжалити несподівано. Звичайною реакцією стають сильний біль і печіння, але в місці «уколу» залишаються набряк і почервоніння. Однак при підвищеній чутливості до отрути ос та бджіл наслідки можуть бути значно серйознішими, аж до анафілактичного шоку!
Порада: на природі намагайтеся не тримати відкритими солодкі напої, не користуйтеся парфумом – він приваблює ос та бджіл. Якщо оса все ж таки вжалила, спочатку продезінфікуйте місце укусу, після прикладіть холодне, щоб зняти набряк. Якщо ж ви зазнавали нападу бджоли, спочатку потрібно висмикнути жало, адже залишившись у шкірі, воно продовжує випускати отруту.
Оводи
Оводи мешкають біля водойм і найбільш активи при температурі вище 20С. Укус оводу відгукується пекучим болем і сильним свербінням. Сильний набряк та почервоніння тримаються кілька днів. При вираженій алергії набряк може поширитися на сусідні ділянки, перетворитися на болісний жовак, викликати жар і слабкість.
Порада: місце укусу негайно потрібно продезінфікувати зеленкою або перекисом водню, потім зняти набряк холодним компресом. Сильну набряклість допоможе зменшити йодна сітка, а свербіж зніме кашка з листя подорожника.
Кліщі
Кліщі прокидаються, як тільки грунт прогрівається до 7 градусів. Пік їхньої активності припадає на травень, а закінчується тільки до кінця червня. пахвові западини, області зап’ясть і паху, шию.
Порада: збираючись на природу, вибирайте одяг, що максимально закриває тіло. При цьому важливо обробити спреєм-репелентом від кліщів не лише відкриті ділянки тіла, а й одяг. Повернувшись додому, огляньте себе. Якщо виявили кліща, його необхідно витягнути, акуратно викручуючи зі шкіри за допомогою нитки.
Важливо
Щоб виключити ризик зараження енцефалітом, бореліозом та ін, важливо терміново доставити кліща, що вкусив вас, в лабораторію на аналіз. За найменших ознак нездужання зверніться до лікарні!