Швидка стомлюваність і постійна сонливість без будь-яких причин – це сигнал про те, що ваш організм потребує вітамінів. Якщо ви ставите питання, які вітаміни пропити, якщо весь час хочеться спати, варто розглянути можливі причини цього стану. Найчастіше сонливість виникає через:
- хронічної втоми;
- регулярних тренувань;
- збою режиму;
- нестачі кисню;
- метеозалежності;
- вживання низки препаратів;
- гормонального збою.
Безумовно, у кожному конкретному випадку необхідно індивідуально виявляти та усувати причини втоми та сонливості. Однак нерідко можна запобігти розвитку подібних станів, забезпечивши організм необхідними вітамінами та мінералами. Якщо причина неприємних симптомів не зрозуміла, доцільно звернутися до лікаря-терапевта. Фахівець визначить, чого не вистачає в організмі, якщо постійно хочеться спати, і порекомендує відповідні вітамінні комплекси.
Який вітамін краще від втоми та сонливості?
Необхідність у вітамінах виникає навіть за повноцінного раціону. Якщо ви хочете зрозуміти, який вітамін краще від втоми та сонливості, зверніть увагу на такі важливі елементи:
- Вітамін С – відповідає за імунітет, тонус, приплив сил та бадьорість. Його недолік призводить до низької працездатності, постійної втоми та сонливості.
- Вітамін В1 впливає на емоційний стан. Дефіцит цього вітаміну провокує нервове виснаження, апатію та хронічну втому.
- Вітамін D – регулює кровотік та впливає на якість сну. При його нестачі можуть спостерігатися безсоння, занепад сил, слабкість та підвищена стомлюваність.
Крім вітамінів, організму необхідні мінеральні речовини:
- Йод – допомагає боротися з хронічною втомою, зниженою розумовою активністю та сонливістю.
- Магній – нормалізує сон, знижує рівень тривожності, позитивно впливає нервову систему.
- Калій – його нестача викликає м’язову слабкість, судоми, швидку стомлюваність.
Якщо ви помітили у себе постійну сонливість, низьку працездатність та нестачу енергії, можливо, організму не вистачає вітамінів та мінералів. Перед початком прийому добавок рекомендується проконсультуватися з лікарем, щоб точно визначити, чого не вистачає в організмі, якщо весь час хочеться спати.